Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výstava na stromech

1. října od 14:30 do 8. října od 17:00

 
🌳Přijďte se letos podívat v Chotěboři dokonce na dvě místa do Geoparku Gymnázia Chotěboř a na náměstí T.G.M.. V pátek 7. října proběhne v Geoparku vernisáž společně s ochutnávkou fairtradových výrobků a vyhlášením školní fotografické soutěže. Budeme se na vás těšit.
Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby.
Každý rok se téma mění. V loňském roce se uskutečnil sedmý ročník výstavy, který se zabýval pěstováním bavlny.
Letošní osmý ročník je zaměřený tentokrát na podmínky pěstování kávy v Kolumbii.
Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje dnešní doby. Více než polovina Čechů pije denně dva až tři šálky kávy. Nejvíce kávy se vypěstuje v Brazílii, Vietnamu a Kolumbii. Právě do Kolumbie se vydala organizace Fairtrade ČS a NaZemi, aby se doptávali pěstitelů a pěstitelek, jak se jim žije. Lidé stojící za naším šálkem kávy se potýkají především s nízkými výkupními cenami, rostoucími náklady na její pěstování a nejistotou dobré sklizně. Tu ještě zesilují dopady klimatické změny. Pomocí nové výstavy Kávová krize můžete nahlédnout do života pěstitelů kávy v Latinské Americe a společně s námi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější konzumace oblíbeného nápoje.

 

Plakát ke stažení

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
1. října od 14:30
Ukončení:
8. října od 17:00
Rubrika Akce:
www.gch.cz

Místo konání

Geopark U Platanu Gymnázia Chotěboř
Chotěboř, Vysočina 58301 Česká republika + Google Mapa
Back to top