Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Cesta za kaštanovníky

Studentky gymnázia Chotěboř v rámci Středoškolské odborné činnosti zpracovaly téma o výskytu a využití kaštanovníku setého na území CHKO Železné hory a okolí. K projektu je vytvořena prezentace i pracovní list, a tak můžete zábavnou formou získat spoustu nových informací.

Vydejte se za poznáváním unikátních stromů s exotickým původem, které ale již dávno v naší krajině zdomácněly! Jedná se o velkolepé stromy, které zdobí spoustu míst, vesnic a měst v oblasti CHKO Železné hory. Vyrazte například do Přírodní památky Kaštanka v Nasavrkách, kterou založil rod Auerspergů, kde se vám naskytne pohled na nejstarší původní strom této kaštanky zvaný Knížák. Máte Kaštanku příliš daleko? To vůbec nevadí, podívejte se na mapu, kterou studentky vytvořily a možná vás překvapí, kde všude kaštanovník roste. Můžete tak spojit pohyb s poznáním a udělat si tak příjemnou procházku kolem kaštanovníků.

Celý projekt naleznete na těchto webových stránkách : https://storymaps.arcgis.com/stories/bb1ee4ed3be64850a2eba3d36acaf625

CHKO Železné hory

Back to top