Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Současná Chotěboř je typickým českým městem střední velikosti, vybavené základními úřady a institucemi, školami, sportovišti a kulturními zařízeními.

Chotěboř se nachází na severním okraji kraje Vysočina v nadmořské výšce 515 m a stává se tak jižní branou do Národního geoparku Železné hory.

Město Chotěboř, včetně místních částí Bílek, Dobkov, Klouzovy, Počátky, Příjemky, Rankov, Střížov a Svinný, má cca devět tisíc obyvatel. Od roku 2003 je město Chotěboř pověřenou obcí III. stupně do něhož spadá celkem 31 obcí.

Městský úřad Chotěboř

Město žije bohatým kulturním a společenským životem. Turisté mají k dispozici hotel, dva penziony, ubytování v soukromí a levnější ubytování v domovech mládeže. V okolí města jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku, ve městě jsou k dispozici četná sportoviště.

Celá oblast je protkána značenými turistickými stezkami a prochází jí několik místních i dálkových cyklotras. V zimním období je v Chotěboři k dispozici sjezdovka s možností umělého zasněžování o délce 300 m.

Back to top